Archive for Şubat, 2010

Bu yazı en son veriler olan Mayıs 2010 En Çok Okunan Kitaplar ‘ ı içermektedir ve her ay güncellenmektedir . Diğer aylara ait verilere buradan veya sayfanın en altından ulaşabilirsiniz .

Mayıs 2010 En Çok Okunan Kitaplar

Mayıs ayının en çok okunanlarını yazmaya pek hevesliydim fakat listeyi görünce pek bi hevesim kaçtı sevgili takipçilerim ! Neyse diyip bu ayın listeye yeni eklenen kitaplarına bir göz atalım diyorum…

Kalb İbresi Fethullah Gülen’in kitabı yeni çıkanlar arasında ve listeye 1. sıradan (!) giriyor bu ay . İpek Çalışlar Latife Hanım adlı kitabından sonra Halide Edib’i, o dönemin şartlarında bir entellektüeli, bir feminsti, bir vatanseveri anlatıyor. Bir Gün; hayatın gerçeklerini ele alan ve herkesin kendini bulduğu bir kitap. Yanmış; gece evi serisinden bir roman. Çocuklarla Doğru İletişim ise zamane çocuklarının dilinden anlamak için anne babalara klavuz oluyor.

Kasımdan bu yana listenin hep en üstlerinde olan Kayıp Gül ise artık ilk 10 da değil. Tahminimce okumayan kalmadı bu kitabı :) Peki ben napıyorum Mor İnek ile Kayıp Gül arasında sıkışmış duruyorum…

Bol romanlı aylar diliyoruum !!!

d&r

d&r

Diğer aylara ait veriler

Nisan 2010 En Çok Okunan Kitaplar
Mart 2010 En Çok Okunan Kitaplar
Şubat 2010 En Çok Okunan Kitaplar
Ocak 2010 En Çok Okunan Kitaplar

Bu yazı güncelleğini yitirmiş durumda . Lütfen 2010 En Çok Okunan Kitaplar yazısını ziyaret edin .

Şubat 2010 En Çok Okunan Kitaplar

Şubat 2010 En Çok Okunan Kitaplar
1Küçük Arı ( Chris Cleave )
2Kayıp Gül ( Serdar Özkan )
3İki Darbe Arasında ( İskender Pala )
4Aşkın Sanal Halleri ( Canan Tan )
5Muz Sesleri ( Ece Temelkuran )
6Sadakat ( İnci Aral )
7Aşk ( Elif Şafak )
8Ali ile Ramazan ( Perihan Mağden )
9Kayıp Sembol ( Dan Brown )
10Ay Hırsızı ( Sunay Akın )

Geçen ay olduğu gibi bu ayda en çok okunanlar listesinde 4 yeni kitap görüyoruz. İki Darbe Arasında; Türkiye’nin yakın geçmişindeki darbeleri, aşk romanlarının akılda yer eden ismi Canan Tan’ın son kitabı Aşkın Sanal Halleri; sanal alemdeki aşkların gerçekçiliğini, İnci Aral Sadakat adlı kitabıyla 3 kişi arasındaki ihanet çemberini ve Perihan Mağden Ali ile Ramazan romanıyla İki Genç Kızın Romanı tadında bir 3. sayfa haberini ele alıyor.

Arka kapağındaki gizemli yazısıyla ilgimi çeken Küçük Arı bu ay birinci sırada. Kesişen hayatları anlatan bu roman çok insanın ilgisini çekmişe benziyor. Aşk; aylardır ilk 10 arasında ve hiç listeden çıkmak gibi bir niyeti yok! Kayıp Sembol’un bu kadar çabuk gerilemesine şaşırdım.

Bu arada ben Gülse Birsel’in son kitabı olan Velev ki Ciddiyim’i bitirmiş ve Yağmurda Yarış Sanatı adlı bir kitaba başlamış bulunmaktayım. Velev ki Ciddiyim’i köşe yazısı tadında yazılar okumak isteyenlere tavsiye ediyorum. Eğlenceli ve bilgilendirici bir kitaptı. Yağmurda Yarış Sanatı; bir köpeğin ağzından anlatılıyor, merakla okuyorum…

d & r

Pembe Gözlük'ten Favori Çantalar

İşte bunlar benim kullanmaktan zevk aldığım, hem rahat bulduğum hem de tarzlarını sevdiğim çantalarım. Blogda benden birşeyler olsun, benim zevklerimden haberdar olun istedim. Bu şimdilik bir başlangıç ;) Hadi bakalım benim favori çantalarıma göz atalım…

1- Eskişehir’de Doktorlardaki adını bilmediğim bir mağazadan almıştım. Görüntüsünden de belli olduğu üzre çuval çantam benim. İçine ne tıksam hayır demedi bugüne kadar. Ankara- Eskişehir yolculuklarım için en çok tercih ettiğim çantamdır.

2- Canım arkadaşım Edacığımın hediyesi. Ayakkabı ve çantada kahverengi ana rengim olduğundan bu çantayı bayılarak kullanıyorum. Özellikle Ugglerle kombinlemeyi seviyorum.

3- Birkaç yıl kadar önce HNB’den aldığım çantamı çok severek kullandım. Orta boy olma özelliğiyle eskisi kadar olmasa da hala favorilerim arasında.

4- Yine Doktorlardaki adını bilmediğim çantacıdan almıştım. Eskişehir’de yaşayanlar varsa nereden bahsettiğimi anlamışlardır. Çünkü o mağazada gerçekten güzel çantalar oluyor. Aldığım zaman bir, iki ay kadar yoğun olarak camel rengi trençkotumla kullandığım çantam. [Sevgilimin deyişiyle valizim]

5- Accessorize’dan aldığım bu çantamı hanım hanımcık kız olmak istediğim zamanlarda kullanıyorum. Kibarlığıyla ve aynı renk kurdelalı botlarımla mükemmel uyum sağlıyorlar.

6- Yine Accessorize’dan aldığım kelebek ve çiçek işlemeli çantam yazın en favori çantam oluyor.

7- Lacivert kurdelalı, denizci temalı, kırmızı çantam Bershka’dan. Yazın yoğun olarak kullandığım ikinci çantam diyebilirim. Yaz okullarım boyunca bana sahildeyim hissi verdiği için kendisiyle aramızda kopmaz bir bağ var :P

Pembe Gözlük‘un favori çantaları bunlardan ibaret.  Sizin de paylaşmak istediğiniz çantalarınız, herhangi birşeyiniz varsa iletişim bölümünden bana ulaşın..

Related Posts with Thumbnails
Twitter
twitter
Arama
Destek