alacakaranlık efsanesi yeni ay-2012-7 kocalı hürmüz

Öncelikle 7 Kocalı Hürmüzden başlamak istiyorum.
Bu kadar kaliteli oyuncuyu bir araya toplayıp böyle rezil bir film çekmeyi nasıl başarmışlar gerçekten merak ediyorum. Müjdat Gezen, Haluk Bilginer, Halit Akçatepe, Erol Günaydın, Zihni Göktay ve Erkan Can gibi kaliteli oyuncuların olduğu, Gülse Birsel kadar işinde titizlenen bir oyuncunun rol aldığı film nasıl olurda bu kadar fos çıkar gerçekten aklım almıyor. Filmin benim için tek avantajı yanımdaki üç koltukta; Derya Alabora (Selmin), Süreyya Güzel (Rüya), Beyza Şekerci’nin (Dilşa) bulunduğu Es-Es dizisinin üç karakteri olmasıydı. Sanıyorum Derya Alabora kardeşi Mehmet Ali Alabora’yı izlemek için gelmişti. İkinci yarıyı beklemeden ilk yarının sonunda salondan ayrıldılar. Herneyse; ben 7 Kocalı Hürmüz filmini kesinlikle tavsiye etmiyorum.

2012 efektleriyle etkiliyor insanı. Kehanetlerin doğru çıktığı, dünyanın sonunun geldiğini anlatan bir film… Tüm bu doğal afetleri gözler önüne sererken sınıf farklarından doğan ölüme mahkum edilme olayını da son anda aşmayı başarıyorlar! Reklamlarla beraber film yaklaşık üç saat sürüyor.

Gelelim Alacakaranlık Efsanesi Yeni Ay filmine… Erkek arkadaşımla 20 Kasım gecesi 24 seansında yer bulup izleyebildik ancak. Kim ne derse desin Yeni Ay da Alacakaranlık gibi güzeldi bence. Cullenları bu filmde pek göremedik daha çok Jacop ve Bella’nın olduğu sahneler ağırlıktaydı. Bella hayatı boşvermişliğini adrenalin tutkusuyla ifade etmeye çalışıyor. Çünkü ne zaman bir tehlike içine girse ancak o zaman Edward’ı görebiliyor… Bu arada kurt sahneleri bizim ilgimizi oldukça çekti. Güzeller güzeli kurt kızımız Ice da aynı Jacop gibi diş gösteriyor sinirlenince :) Biz bu yüzden pek yabancılamadık bu sahneyi.

2012 ve Yeni Ayı izlemelisiniz diyor, bu bayramki sinema yazımızı burada bitiriyorum ;)


İyi Seyirler, İyi Bayramlar…

Related Posts with Thumbnails
yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

“Alacakaranlık Efsanesi Yeni Ay – 2012 – 7 Kocalı Hürmüz” Yazısına 2 Yorum Yapılmış

  • yagmur:

    Bildiğim kadarıyla Derya Alabora M.Ali Alabora’nın halası oluyor kardeşi değil.Filmi afişlerinden tanıtımından güzeldir diye tahmin ediyordum ama demekki izlemeye gerek yokmuş.

  • admin:

    Mehmet Ali Alabora’nın konuk olduğu bir programda Derya Alabora’dan ”Ablam” diye bahsetmesi üzerine araştırmadan direk ablası diye yazmıştım. Az önce baktım ablası değil halası da değilmiş. Derya Alabora ve Mehmet Ali Alabora’nın babası Mustafa Alabora kuzen oluyorlarmış…

Yorum Yapın


*
Guvenlik Sorusu
Lutfen ustteki resimdeki islemin sonucunu asagidaki kutucuga yaziniz.


Twitter
twitter
Arama
Destek