‘DIY ( kendin yap )’ Bölümündeki Yazılar

Misafirlerinize Minik, Leziz Jest

Yeni kategorimiz DIY‘i açmışken yeni yazılar eklemeden olmaz diye düşündüm ve bu minik, leziz kekler gözüme çarptı… Öncelikle belitmek isterim ki bu jesti minik aile toplantıları, küçük kutlamalar ve nişan, söz gibi minik organizasyonlar için öneriyorum. Zira bir pastaneyle anlaşmanız gerekebilir!

Şimdi geleleim bu güzelim kekleri elde etmek için ne yapmamız gerektiğine… Minik kek kalıplarına, çiçekçilerden temin edebileceğimiz ambalajlara, isimliğe ve çiçek ya da dallara ihtiyacımız var. Malzemeleri temin ettikten sonra geriye kekleri ambalajlara sarmak ve süslemek kalıyor.

Misafirlerinize Minik, Leziz Jest

İşte bu kadar basit! Orataya çıkan görüntü ise mükemmel…

NOT : Dallar yerine leylak kullanımını öneriyorum :)

projectwedding

Topuklu Balerin Ayakkabısı

Topuklu ayakkabılarınıza kıyafetlerinize ya da ortama göre farklı bir hava katmak istiyorsanız bu basit yöntem işinize yarıyacak !

Öncelikle ihtiyaç listemiz makas, topuklu ayakkabı ve ayakkabımıza uygun bir muz çoraptan oluşuyor. İhtiyaçlarımızı temin ettikten sonra işimiz çok basit. Muz çorabımızı görselde görüldüğü ölçüde kesiyoruz. Az ya da daha fazla kesmek sizin zevkinize kalmış. Nasıl bir görünüm vermek istiyorsanız çorabı o boyutta kesebilirsiniz.

Ardından çorap parçalarını ayakkabımızın altından geçecek sekilde bacağımıza bağlıyoruz ve böyle güzel bir görüntü çıkıyor ortaya !

Topuklu Balerin Ayakkabısı

Ha - ri - kaa !!!

refinery29

Zincir Topuklar-1

Malzemelerimiz;

- Topuklu ve mümkün olduğunca hafif bir çift ayakkabı
- Hafif zincir bir kolye
- 8 adet dişli vida, hobi bıçağı, kargaburun ve halkalar

Zincir Topuklar-2

Yapılışı;

2- Ayakkabının arkasında tam ortada iki tane minik delik açın, bu delikler vidanın genişliğine uygun olsun. 3- Vidaya halkaları takın, 4- sonra açtığınız deliğin içine vidayı itin. 5- Ayakkabının arka kısmına yapılan işlemi sağına ve soluna da uygulayın.

Zincir Topuklar-3

6- Sallanan zincir kolyenizi parçalarına ayırın. 7- Ayakkabınızın üzerine zinciri tutarak şöyle bir göz kararı ölçüm yapın ve fazla gelen kısmı halkasından kesin. 8- Kesim işlemini yalnızca bir taraftan yapın, her iki ucu da halkayla tutturun.

Zincir Topuklar-4

9- Kargaburun yardımıyla halkayı tutturun. 10- Diğer taraf içinde aynı işlemi uygulayın. 11- Zincirler aynı hizada olacak şekilde, zemini hiza alarak kesin.

Zincir Topuklar-5

İsteğe bağlı olarak; 12- biraz çeşitlilik için zincir çıkarabilir veya ekleyebilirsiniz. 13- aşağı doğru tekrar vida ekleyebilirsiniz 14- Daha kalın olan zinciri topuğun üstündeki vidaya halkayla iki taraftan tutturabilirsiniz. Böylece ayakkabının arkası daha göz alıcı olur…

Nasıl?? Eskiyen, fazla klasik ve sıkıcı ayakkabıları değerlendirmek için güzel bir yöntem değil mi!! Üstelik zincirlerin çok trend olduğu şu günlerde zincir topuklu ayakkabılar fazlaca ilgi görecektir.

forever21

Related Posts with Thumbnails
Twitter
twitter
Arama
Destek