‘Kitap Kurdu’ Bölümündeki Yazılar

Mayıs 2010 En Çok Okunan Kitaplar

Mayıs ayının en çok okunanlarını yazmaya pek hevesliydim fakat listeyi görünce pek bi hevesim kaçtı sevgili takipçilerim ! Neyse diyip bu ayın listeye yeni eklenen kitaplarına bir göz atalım diyorum…

Kalb İbresi Fethullah Gülen’in kitabı yeni çıkanlar arasında ve listeye 1. sıradan (!) giriyor bu ay . İpek Çalışlar Latife Hanım adlı kitabından sonra Halide Edib’i, o dönemin şartlarında bir entellektüeli, bir feminsti, bir vatanseveri anlatıyor. Bir Gün; hayatın gerçeklerini ele alan ve herkesin kendini bulduğu bir kitap. Yanmış; gece evi serisinden bir roman. Çocuklarla Doğru İletişim ise zamane çocuklarının dilinden anlamak için anne babalara klavuz oluyor.

Kasımdan bu yana listenin hep en üstlerinde olan Kayıp Gül ise artık ilk 10 da değil. Tahminimce okumayan kalmadı bu kitabı :) Peki ben napıyorum Mor İnek ile Kayıp Gül arasında sıkışmış duruyorum…

Bol romanlı aylar diliyoruum !!!

d&r

Bu yazı güncelleğini yitirmiş durumda . Lütfen 2010 En Çok Okunan Kitaplar yazısını ziyaret edin .

Nisan 2010 En Çok Okunan Kitaplar

Nisan ayında çıkan 6 kitap aynı ay içerisinde en çok okunanlar listesinde yerini almış.

Paulo Coelho’nın müthiş kitaplarından biri daha Brida… “Ruh-eşimi nasıl tanıyacağım?” sorusunu “Riske girerek. Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın, ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın.” diye cevap veriyor. Brida; gerçek aşkı arayanları kitabı olmalı ;)
Uğur Dündar; İşte Hayatım kitabı ile çocukluğundan bugüne tüm hayatını anlatıyor. Leyla adlı kitap; Bosnalı bir kadının 2 yıl boyunca toplama kampındaki iç acıtan gerçek hikayesini toplu tecavüze kadar gözler önüne seriyor. Leyla’yı yüreği kaldırabilecek olanların okumasını tavsiye ediyorum! Şiir severler için Ömer Hayyam’dan Dörtlükler derlenmiş, İclal’in yeni kitabı Kağıt Kesikleri her kitabında olduğu gibi ağzılara bir parça bal çalacak eminim! Son olarakta Garanti Bankası’nın eski Genel Müdürü Akın Öngör’ün deneyimlerini ve başarılarını anlatan kitabı Benden Sonra Devam, Nisan ayının en çok okunanları içindeki yeniler.

d&r

Bu yazı güncelleğini yitirmiş durumda . Lütfen 2010 En Çok Okunan Kitaplar yazısını ziyaret edin .

Mart 2010 En Çok Okunan Kitaplar

Mart ayında en çok okunanlar listesine 5 tane yeni kitap girmiş. Dersimiz: Atatürk’ü duymayan kalmamıştır, duygu insanı Nermin Bezmen kitaplarına bir yenisini daha ekledi, Bozkırın Sırrı Türk Peygamber adlı Türklüğü anlatan bir kitap, hayal gücünü zorlayan Sil Baştan ve Yiğit Özgür’ün Karikatürler-2 adlı kitabı listeye mart ayında girenler.

Bu aralar oldukça tembel olan ben güzelim kitabımı bir aydır elimde süründürüyorum malesef.

Herkese bol kitaplı aylar !!

d & r

Related Posts with Thumbnails
Twitter
twitter
Arama
Destek