köpeklerde siğil

Bugün Ice‘ın ağzındaki et beni mi siğil mi tam olarak adlandıramadığım tiksinç şeyleri görünce gözlerim yuvalarından çıktı, hemmen veterinerimizi aradım ve ardından kaptık götürdük Ice‘ı. Önemli bişey olmadığını, insanlardaki uçuk gibi düşünmemiz gerektiğini ve henüz çok minik oldukları için çabuk iyileşeceğini söyledi de rahatladık. Bu siğiller bağışıklık sistemi zayıf olanlarda görülürmüş ve virüs gibi yayılırmış. Ice‘ın siğilleri büyük olmadığı için aynı rahatsızlığa sahip olan başka bir köpeciğin fotoğrafını koydum…

Tedavisine bağışıklık sistemini güçlendirerek yani ilaç kullanarak başlıyoruz. Sitraks adlı bu ilacı günde 2 kez 1er gün ara ile kullanıp 6. günün sonunda tekrar kontole gidicez. Geçmez ise [ veterinerimiz ufak olduğu için geçeceğini söyledi ] çok büyük olanlar ya da geçmeyenler için yakma veya kesme operasyonu uygulanıyormuş. Umarım operasyon aşamasına gelmez ve kuzucum hemen kurtulur ağzındaki o fazlalıklardan!

Fotoğraf; petarkadaştaki Sabun adlı Golden Retrieverdan alıntıdır.

Related Posts with Thumbnails
yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

“Köpeklerin Ağızında ve Dudak Kenarında Çıkan Siğil” Yazısına 3 Yorum Yapılmış

  • 2 yaşından küçük tüm köpeklerin genellikle bağışıklık sistemi tam gelişmemiştir ..

  • Gerçekten resimdeki köpekte göründügü gibi görünen sigiller çok çirkin..Daha kötüleri de var aslında zamanında müdahale ve tedavi edilmezse kara renkli igrenç bir sigile dönüşüyorlar.Köpeklerin bagışıklık sistemi maalesef çok zayıf..Her zaman iyi bakmak gerekiyor.Senin ice şanslı çok şanslı:)

  • admin:

    @Sagır Kedi;
    maalsef çok zayıfmış biz de yeni öğrendik, gözümüz gibi bakıyoruz ablası :)

Yorum Yapın


*
Guvenlik Sorusu
Lutfen ustteki resimdeki islemin sonucunu asagidaki kutucuga yaziniz.


Twitter
twitter
Arama
Destek