Bu yazı güncelleğini yitirmiş durumda . Lütfen 2010 En Çok Okunan Kitaplar yazısını ziyaret edin .

2010 Ocağının En Çok Okunan 10 Kitabı

Ocak 2010 En Çok Okunan Kitaplar
1Kayıp Gül ( Serdar Özkan )
2Muz Sesleri ( Ece Temelkuran )
3Kayıp Sembol ( Dan Brown )
4Velev ki ciddiyim ( Gülse Birsel )
5Ay Hırsızı ( Sunay Akın )
6Aşk ( Elif Şafak )
7Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor ( Soner Yalçın )
8Küçük Arı ( Chris Cleave )
9Görünmeyen ( Paul Auster )
10Ejderha Dövmeli Kız ( Stieg Larsson )

2010 yılına dair ilk kitap kurdu yazısından merhabalar :) En çok okunanlar listesine bu ay 4 yeni kitap girmiş.
Muz Sesleri; Ece Temelkuran’ın ilk aşk romanı. Aşkın bir iç savaş olduğundan yola çıkılarak Ortadoğu’da ele alınıyor. Görünmeyen; yılın en iyi kitabı ve yazarın önemli romanı oldu, Ejderha Dövmeli Kız; 41 ülkede rekor satışa ulaştı, Küçük Arı; mistik bir roman.

Bu arada ben de Gülse Birsel’in Velev ki Ciddiyim kitabını okuyorum. Daha doğrusu 2 gün öncesine kadar okuyordum ama zorunlu bir ara verdim. Cumartesi sabahı sınava gitmeden önce valizimi hazırlarken o kargaşada kitabımı çantama atmayı unutuvermişim :( Trende farkettim ve artık fazlasıyla geçti… Ankara’ya dönünce büyük bir zevkle tekrar devam edeceğim. Birbiriyle bağlantılı olmayan hikayelerden oluşan bu kitap oldukça eğlenceli. Tavsiye ederim.

d&r

Related Posts with Thumbnails
yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

“Ocak 2010 En Çok Okunan Kitaplar (Romanlar)” Yazısına 7 Yorum Yapılmış

 • Esin Erkoca:

  Elif Şafak ın Pinhan Med-cezir,Şehrin Aynaları adlı kitalarını okudum..dün gece de AŞK ı bitirdim.Aşk gerçekten de büyüleyici,akıcı,çekici ve okuduğunuz süre içinde yolda işte evde hatta rüyalarda sizinle olan,sizi içine çeken bi kitap..kitaptan sonra özellikle Şemsi Tebrize karşı ilgim arttı ve şimdi onun hayatıyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorum.Acaba yine roman tarzı bi kitap bulabilir miyim onun hayatına dair..gerçekten de geçmişte yaşamış önemli zatların  hayatlarına dair  insanlarda daha kalıcı etki bırakan romanların yeri bi başka… Devamının gelmesi dileğiyle…..

 • yakup:

  elif şafak ın aşk kitabı hayatına yeni pencereler açmak isteyen insanların mutlaka okuması gereken bir şaheser..kitapta hayatın en önemli değeri olan aşkın ya da gerçek aşkın nasıl olması gerektiğini vurgulayan emsalsiz bir insan olan mevlana nın yaşayışı ve şems le geçirdiği kendi tabiriyle pişme dönemi çok güzel bir uslupla anlatılıyor………mutlaka okumanızı  tavsiye ediyorum……….

 • Esin Erkoca:

  Aşk tan sonra Kayıp Gül, iki Darbe Arasında ve Küçük Arı yı da okudum…  Kayıp Gül tek kelimeyle: Evrensel….Size km lerce uzakta birinin bile bu kitabı okuduğunda aynı lezzeti alacağını düşünüyorum.. 
  İki Darbe Arasında Günlük havasında yazılmış, üstat Pala nın bilinmeyen bi çok yönüne dikkat çekiyor..Günlük diyorum çünkü olayların yaşandığı tarihler de verilmiş…
  Küçük Arı yı okurken kanım dondu.. Nerdeyse gülesim geliyordu ki bi de bakmışım suratım düşmüş.. Hüzünle sevinç,ızdırapla rahatlık,ölüm ve yaşama tutunmaya çalışma ancak bu kadar güzel harmanlanır…ve en güzeli hümanizm duygunuz bi kez daha perçinleniyor…

 • filiz:

  ersin sanırım tarihi roman tadında bir kitap arıyorsun ahmet ümit babı esrar ‘da aynı konuya  yani mevlanae ve şemse değinmiş onuda seveceğine eminim…..

 • Esin AVSAR:

  bence kayıp gül tek kelimeyle harika ve liste başında olmayı hak ediyor ,eger hala okumadıysanız inanın bana bir kitaptan daha fazla şey kaybetmişsinizdir

 • eda:

  kayıp gül, kayıp sembol.aşk ve küçük arı yı okudum. hepsi harikaydı. herkeze tavsiye ederim.kitap okumanın hazzını herkez tatmalı bence.kayıp gül ve aşk bir başkaydı. alıp götürdü beni. hayatıma yön verdi. yazarlarımızın ellerine sağlık.

 • mavi umut:

  aşk ı okuduğumda gerçektnde hayatımda boş bir taraf olduğunu anladım.elif şafak harika bi iş çıkarmış.şems hakkında daha fazla bilgiyi aşkın göz yaşlarını okuyarak edinebilirsiniz sinan yağmur harika bir uslu kullanmış iyi eğlenceler..

Yorum Yapın


*
Guvenlik Sorusu
Lutfen ustteki resimdeki islemin sonucunu asagidaki kutucuga yaziniz.


Twitter
twitter
Arama
Destek