Bu sene de 2008 yazındaki gibi büyük, yüzü kaplayan gözlükler ön planda. Büyük gözlükleri polis modeli ve şık kare çerçeveli gözlükler takip ediyor. Ve tabiki de klasik gözlüklerin modası hiçbir zaman geçmiyor. Yalnız; modeller arasında göze çarpan noktalardan bir tanesi de 70′li yılları anımsatan modellerinde olması . Bu modeller oldukça marjinal ve kalın saplı. Güneş gözlüğü modelleri arasında o kadar fazla seçenek var ki bir tane beğenipte alamamak mümkün değil. Taşlı, kalın saplı, renkli çerçeveli ve renkli camlı… Çok karasız kalırsanız sizde sitemizin ismi gibi pembe bir gözlük edinin :D

Lacoste

Lacoste 2009 yılı gözlüklerinde spor ve dinamik modeller üzerinde çalışmış. Bu modellerden benim favorim beyaz çerçeveli olanı.

Façonnable

Façonnable bu yıl 70′li yılları yaşatıyor bize. Koyu renkli camları ve deri kulak arkalıklarıyla farklı alternatifler sunuyor. Bu yazın iddialı gözlüklerini üretmişe benziyor.

Dolce&Gabbana gözlüğü aksesuar olarak kullananlar için oldukça kullanışlı bir marka. Bu sene kemik gözlükleri ön plana çıkardı.

D&G

Dolce&Gabbana ‘nın bu seneki özel üretim gözlüğü de oldukça şık. Swarovski taşlarıyla bezenmiş turkuaz ve mercan taşları da bulunan gözlük sınırlı sayıda üretilmiş. Nadir bulununan aksesuarları kullanmak isteyen arkadaşlara buradan duyurulur .

Gucci

Guccinin 2009 kataloğunda yine büyük gözlükler hakim.

Sarar

Sarar gözlüklerinde oldukça fazla renk sunuyor. Büyük gözlüklerin yer aldığı katalogda çerçevesiz, taşlı ve mask gözlüklerde yer alıyor. Bu gözlükler kesinlikle tarz yaratacak.

Nike

Nike gözlükler spor tarzdan vazgeçmeyenler için oldukça ideal. Siege serisinde; aparatları sayesinde numaralı gözlük ve güneş gözlüğünü birarada kullanmayı sağlıyor. Ayrıca spor yaparken terleyince camların buğulanmasını da  burunluktaki hava kanallarıyla önlüyor. Oldukça çok yönlü kullanım sağlıyor Nike.

Ben yazıda daha çok güneş gözlüğünün estetik kısmına yer verdim fakat sağlık açısından da güneş gözlüğü seçimimize dikkat etmeliyiz. Ozon tabakası delindiği için yaz aylarında ışınlar gözlerimize oldukça zarar veriyor. Bu nedenle güneş gözlüğü kullanmalıyız ama şöylede bir şey var ki sahte güneş gözlüğü kullandığımızda kendimize yarardan çok zarar veriyoruz.

Related Posts with Thumbnails
yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Yorum Yapın


*
Guvenlik Sorusu
Lutfen ustteki resimdeki islemin sonucunu asagidaki kutucuga yaziniz.


Twitter
twitter
Arama
Destek